Ramazan’da Faydalı Bitkiler

Ramazan’da Faydalı Bitkiler

Sahur da Papatya Çayı İçin! : 

Mayıs (Alman) papatyası;  mide-bağırsak kasılmaları, şişkinlik, gaz şikayetleri giderici ve sindirime yardımcı etkileri yanısıra hafif yatıştırıcı etkisi ile sahurdan sonra rahat uyunması ve rahat bir oruç süreci geçirmek adına faydalı olacaktır. Ayrıca vücutta oluşabilecek ödem şikayetini gidermede de yardımcı bir bitkidir.

İftar da Rezene Çayı İçin!:

Akşam, iftardan sonra gün boyu kasılmış olan midenin rahatlaması, iftarda yenilen yemeklerin rahat sindirilmesi, midede gerginlik ve şişkinlik şikayetlerinin giderilmesi için iftardan sonra içilen bir fincan rezene çayı oldukça yardımcı olacaktır. Ayrıca mide ve bağırsak gazlarının oluşumunu önlemede de etkindir. Tüm gün aç kalınmasına bağlı olarak oluşan baş ağrılarında da yardımcı olabileceği yönünde çalışmalar mevcuttur.

Susuzluk Hissini Gidermeye Yardımcı Demirhindi Şurubu!:

Zencefil kökü, zerdeçal, kişniş tohumu ve demirhindi meyvesi daha rahat bir oruç geçirmek, susuzluğu gidermek amacıyla kullanılabilinir. Demirhindi şurubunun yanında zencefil kökü, kişniş tohumu, zerdeçal karışımı yutmak oruç tutarken midenin rahatlamasında, susuzluğun giderilmesinde faydalı olacaktır.

Halsizlik İçin Kore Ginsengi Kullanın!:

Ramazan ayı başlamadan 2-3 hafta önce başlayarak, Ramazan ayı boyunca Kore Ginsengi özütü tüketmek vücudun direncinin desteklenmesinde faydalı olacaktır. Ancak güvenilir ürünler almak, hakiki Kore Ginsengi (Panax Ginseng) kullanmak bu noktada önemlidir.

Keyifli, sağlıklı Ramazanlar.. 🙂