Kurumsal Menü Planlama & Danışmanlık

Bir kurum da çalışanların verimi ve kurumun başarısı için en önemli unsurlardan biri de beslenme düzenidir. Sağlıklı beslenerek kurum içi performansı artırmak mümkündür. Bu hizmet kapsamında sağlıklı ve dengeli beslenme, kilo kontrolü, hastalık risklerini azaltma, en önemlisi de sağlıklı yaşam bilincini çalışanlara kazandırmak amaçlanmaktadır. Bunun için, uygun görülen bir sürede kurumunuza diyetisyenlik hizmeti ve sunumu verilir. Diyetisyenlik hizmetinde, ihtiyaçlarınız belirlenir ve kurumunuza uygun olan gün ve sıklıkta, diyet & sağlıklı beslenme programı hizmeti verilir ve sunum yapılır. Unutmayın, sağlıklı beslenme iş gücünü iki katına çıkarabilir.

 

 

 

Menü planlaması da; bir işletme için oldukça önemlidir. Sağlıklı ve dengeli planlanmış menülerde müşteri tatmininin ve  çalışanların motivasyonlarının artması, satın almanın kolaylaşması, servisin düzenli işlemesi gibi faydalar elde edilmektedir.

Etkin menü planlaması; yemek hizmeti verilen grubun yeterli ve dengeli beslenmesini gözeterek beslenme maliyetlerini denetim altına alınmasını ve tüketiciyi memnun etmeyi hedeflemektedir. Yemek hizmetlerinden faydalanan çalışanın besin ihtiyacı; yaşına, cinsiyetine, kilosuna, iş koluna, çalışma performansına ve bazı özel durumlara göre, yemek alışkanlıkları ise yaş, eğitim, sosyal ve kültürel yapıya göre değişmektedir. Kişilerin günlük enerji harcamaları ve bir öğünde almaları gereken kalori miktarlarına uygun, protein, karbonhidrat, yağ, vitamin ve mineral değerlerine göre yemek ve kahvaltı menüleri planlanmalıdır.